تفاوت هارد دیسک های معمولی و هارد دیسک های نظارت تصویری

تفاوت هارد دیسک های معمولی و هارد دیسک های نظارت تصویری

هنگام نصب هارد دیسک برای یک دستگاه DVR یا NVR مشتریان ممکن است از یک هارد دیسک معمولی برای کاربرد های نظارتی استفاده کنند. اما این کار به کلی نادرست است. هارد دیسک های مرسوم برای ۸ ساعت استفاده در روز و یا ۶ روز در هفته طراحی شده اند. بنابراین حداکثر مجموع بازدهی آن ها ۱۰ تا ۲۰ درصد و سطح عملکرد آن ها پایین تا متوسط خواهد بود. از این رو این هارد دیسک ها معمولا زود تر از کار می افتند. از آن جا که یک هارد دیسک ویژه سیستم های نظارتی یک مولفه یا جز مرکزی برای ذخیره دیجیتال تصاویر نظارتی تشکیل می دهد، می تواند در دستگاه های DVR، NVR، سرورهای تصویری یا یک سیستم مدیریت تصویر به منظور فعاایت ۲۴ ساعته و در تمام طول هفته به کار گرفته شود. این هارد دیسک ها به منظور فراهم آوردن و نگه داشتن شواهد به طور زنده و در زمان واقعی باید همیشه فعال باشند. عموما محدوده فعالیت و بکارگیری یک هارد دیسک مختص سیستم های نظارتی از متوسط تا بسیار زیاد است و هر گونه قطع ارتباط و خرابی در این هارد دیسک ها چندین کاربر را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین سازندگان چنین هارد دیسک هایی آن ها را اغلب با توانایی بالاترین زمان میانگین بین خرابی ها ارائه می دهند. برخی از تولید کنندگان این محصولات مانند Seagate به منظور بازیابی اطلاعات از دست رفته به دلیل خرابی های فیزیکی یا صدمات اتفاقی به منظور بازیابی اطلاعات از دست رفته به دلیل خرابی های فیزیکی یا صدمات اتفاقی به عنوان یک برنامه خدمات نجات یا Rescue Service Plan یک Firmware نیز همراه با هارد دیسک ارائه می دهند. در مورد هارد درایو های نظارتی می توانید برند های Seagate یا Western Digital را انتخاب نمایید. پیش از انتخاب یک هارد درایو بهتر است جنبه های زیر که ظرفیت ذخیره سازی را برای دستگاه DVR یا NVR شما تعیین می کند نیز در نظر بگیرید.

  1. تعداد دوربین هایی که از آن ها استفاده می کنید بر ظرفیت هارد دیسک مناسب دستگاه DVR یا NVR تاثیر گذار است.
  2. کیفیت یا Resolution دوربین ها (پایین، متوسط یا دوربین های مگاپیکسلی). هر چه کیفیت دوربین بالاتر باشد کیفیت تصویر بیشتر خواهد بود و این موضوع نیاز های ذخیره سازی تصویر را افزایش خواهد داد.
  3. میزان فریم در ثانیه ای که برای هر دوربین انتخاب می کنید (۷٫۵، ۱۵، ۲۰ یا ۳۰ FPS). هرچه میزان فریم ها بیشتر باشد فضای ذخیره سازی بیشتری مورد نیاز است.
  4. مدت زمانی که می خواهید دستگاه DVR شما تصاویر را ضبط کند (یک، دو، سه هفته یا بیشتر). هنگامی که تعداد دوربین ها، کیفیت و فریم ریت را ارزیابی کردید و همچنین مدت زمانی را که می خواهید تصاویر را ضبط کنید مشخص نمودید می توانید تعیین کنید که بهترین ظرفیت هارد دیسک برای نیاز های نظارتی شما کدام است.

 

مطالب مشابه

مقایسه چشم انسان با دوربین‌های تحت شبکه نظارتی

مقایسه چشم انسان با دوربین‌های تحت شبکه نظارتی

مقایسه چشم انسان با دوربین‌های تحت شبکه نظارتی گفته می‌شود...

لنز و تخمین مسافت تصویر برداری

لنز و تخمین مسافت تصویر برداری

لنز و تخمین مسافت تصویر برداری www.kalacomp.com ۰۲۱-۶۶۰۸۵۴۲۴ ۰۲۱-۶۶۰۸۵۸۹۲

انواع پورتها جهت بك آپ گرفتن Backup

انواع پورتها جهت بك آپ گرفتن Backup در دستگاههاي دي...

تنظیمات قالب