وضعیت دوربین و دستگاه های AHD در بازار ایران

وضعیت دوربین و دستگاه های AHD در بازار ایران

تکنولوژی AHD همانند دو رقیب خود   HDCVIوHDTVI در عرصه سیستم های نظارت تصویری بر مبنای کیفیت HD و انتقال از طریق کابل کواکسیال در دنیا مطرح می باشد که مزیت نسبی AHD قیمت پایین تر آن می باشد .

 

اما واقعیت موجود در این تکنولوژی و آنچه در بازار ایران دیده می شود حاکی از عدم کیفیت مناسب و تناقض  در ادعاهای گفته شده می باشد که در ذیل به بعضی از آنها اشاره می شود :

  • تعداد فریم های ضبط شده در دستگاههای ضبط AHD پایین تر از میزان ادعایی می باشد و بجای ۲۵ فریم در ثانیه ۶ فریم در ثانیه ضبط می نماید .
  • در این دستگاه ها شما اگر بخواهید رزولوشن ۹۶۰H را همزمان با ۷۲۰P قرار دهید باید بصورت زوج عمل نمائید یعنی برای یک دستگاه ۴ کاناله شما ناچارید ۲ عدد دوربین آنالوگ با رزولوشن ۹۶۰H و ۲ عدد دوربین AHD  با رزولوشن ۷۲۰P قرار دهید و این قدرت تصمیم گیری و انتخاب را از شما می گیرد .
  • امکان ضبط و نمایش تصاویر دوربین ها با رزولوشن ۲MP هم زمان با ۷۲۰P و ۹۶۰H در یک دستگاه وجود ندارد .
  • دستگاههای ضبط AHD با کیفیت ۲MP در دو مدل ۱۲FPS,25FPS می باشد که مدل ۲۵FPS آن فوق العاده گران می باشد و مقرون به صرفه نیست .

در پایان باید گفت تناقضات و مشکلات گفته شده باعث می شود مصرف کننده از انتخاب این محصول حتی با توجه به قیمت پایین تر آن صرف نظر کرده و نسبت به خرید از دو تکنولوژی HDTVIو HDCVI  (خصوصیات HDTVI را در این مقاله مشاهده نمایید) که نه تنها این مشکلات را نداشته بلکه دارای قابلیتهای بیشتر و ثابت شده ای از خود می باشند اقدام نماید .

www.kalacomp.com
۰۲۱-۶۶۰۸۵۴۲۴
۰۲۱-۶۶۰۸۵۸۹۲

مطالب مشابه

نرم افزار های محاسبه دوربین مداربسته

نرم افزار های محاسبه دوربین مداربسته در ادامه ۲ نرم...

طریقه انتخاب منبع تغذیه (آداپتور) دوربین مداربسته

طریقه انتخاب منبع تغذیه (آداپتور) دوربین مداربسته انتخاب منبع تغذیه...

مادون قرمز هوشمند چیست؟

مادون قرمز هوشمند چیست؟ واژه infrared) IR) به معنای طیف...

تنظیمات قالب